BAŞBAKANA ŞİİR OKUYAN SANATÇI

Responsive image
BAŞBAKANA ŞİİR OKUYAN SANATÇI
Akil insanlara Binboğa tepkisi

Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) Başkanı ünlü sanatçı Ali Rıza Binboğa, Türkiye’deki akil insanların kamuoyu yoklamasıyla seçilmemesine tepki göstererek, “Onların arasında olmak istemezdim. Çünkü gittikleri her yerde tepki görüyorlar ve sorulara aynı basmakalıp cevapları veriyorlar. Böyle akil adamlık olmaz.” dedi
Atatürk Kültür Dayanışma Eğitim Vakfı (AKDEV) Genel Başkanı Gül Karyaldız’ın Kanal T’de hazırlayıp sunduğu ‘Söylenmez ki söyleyesin’ programına Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) Başkanı ünlü sanatçı Ali Rıza Binboğa, DYP Genel Başkan Başdanışmanı Kemal Abdullahoğlu ve O ses Türkiye programında Mustafa Sandal’ın takımına katılarak Alicia Keys\'in \'Falling\' isimli parçası ile dikkatleri üzerine çeken Semiramis Çalışan katıldı.

Programa Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) Başkanı ünlü sanatçı Ali Rıza Binboğa’nın akil insanlar hakkındaki sözleri damgasını vurdu.
Barış ve özgürlük içeren şarkıları ve şiirleriyle tanınan sanatçı başbakanlıkta, başbakana nasıl şiir okuduğunu anlatırken ‘’akil insanlara seçilseydim kabul etmezdim.
Akil insanlar arasında bulunmak istemediğini dile getiren Binboğa, “Bana akil insanlar grubu oluşturalım dedikleri zaman. Gönüllüler grubu oluşturalım dedikleri zaman. Ben vatandaşımın karşısına geçtiğimde bana her soruyu sorabilsin. Her soruyu bildiklerim doğrultusunda yanıtlayacağım. En acımasız soruyu da sorun, en masum soruyu da sorun yanıtlayacağım. Ama akil insanlar vatandaşımızın karşısına geçiyor. Vatandaş, sen akil insansın benim soruma cevap ver diyor. Benim akla ihtiyacım var diyor. Biz ne veriyoruz ki böyle bir gelişme yaşanıyor diye soruyor. Bir cevap alamıyor. Bu sorunun cevabını vermesi lazım. Böyle akil adam olur mu?. Bu görevden kaçmaktır.” diye konuştu.

Programa katılan Semiramis Çalışan da akil insanlar konusunda çok detaylı bir bilgiye sahip olmadığı için yorum yapamayacağını söyledi.Geri Dön