Ben Halkım

Cumhuriyet vazgeçilmezimiz.
Bu memleket benim çünkü ben halkım
Yedi düvele karşı koymuş Mustafa Kemal Atatürk’üm.

Ben Mehmetçiğim, ben Adile Çavuş’um, ben kara Fatma’yım, ben Ulubatlı Hasan’ım ,  ben Yunus’um, ben Hacı Bektaş Veli’yim, ben Moiz Kohen’im, ben Agop Dilaçar’ım, ben Diyarbakırlı Ziya Gökalp’im.

Yazının devamı

Sarıkamış Şehitlerine

Amerika’daki Türkler, Kars’ı Ruslardan geri almak için donarak şehit düşen 90 bin Mehmetçik için New Jersey'nin en yüksek tepesi olan Garret Mountain'a tırmandılarAmerika’da Sarıkamış’ı yaşattılar 1914 yılında Sarıkamış yakınındaki Allahuekber dağlarının 3 bin rakımlı geçitlerinde eksi 30 derece soğukta can veren 90 bin Mehmetçik Amerika’da duygulandıran bir törenle anıldı.

Yazının devamı

İyilikler Acıları Yener

Türkiye'nin ve Adana'nın her taşında Engelliler federasyonu başkanı Faruk Öztimur'la , Berna hanımın şevkatli ve yardımsever eli vardı. Engellilerin koşullarını Avrupa standartlarına ulaştırmaya çalışırken onları en çok anlayan kalb-i dertlerine çare olmak için liderlikleri döneminde çırpındı durdu. Berna Yılmaz hanımla bu ve bunun gibi pek projede el ele çalışmaktan gurur duydum. İyilikte buluşan bütün yüce gönüller acınız ne kadar büyük olursa olsun Allah yanınızdadır. İmtihan olmayan kim var? 
Gül Karyaldız 

Yazının devamı

Bugünlerin Ayak Sesleri


Amerika' da görüştüğümüz ABD. Başkanı Donald Trump'ın, geçmiş başkanların danışmanları ve bürokratlar ile yaptığımız görüşmeler, Türkiye'nin geleceği ile ilgili sorular, uyarılar bugünlerin ayak sesleriydi... 
ABD, Türkiye ve Orta doğu ilişkilerine olayların mutfağından bakış açısı.
Seçimden sonra her şey planlı mıydı? 
Fedakar ve azimli Birol Kağıtçıoğlu'nun fotoğraflarıyla
 Çok yakında sizlerle...

Yazının devamı

Adaletin Terazisi

Hz. Ali der ki 
''Bir devletin çökmesi şu dört sebebe bakar: Esas prensiplerinden ayrılma, ikinci planda olan şeylere önem verme, aşağılık kimselerin ön safa geçmesi ve erdemli kişilerin arka plana atılması.''

Yazının devamı

Asın Sevgiyi

 Ben kadınların gözyaşlarına dayanamam. Televizyonda bağıran-çağıran kendini parçalayan kadınların değil.
Yazının devamı
AKDEV Atatürk Kültür Dayanışma Eğitim Vakfı 1997' de kuruldu ve basın toplantısı gazeteciler cemiyetinde yapıldı. Açılış konuşmasını o zamanın Adana Valisi ve eski Emniyet Genel Müdürümüz Oğuz Kaan Köksal' ın eşi Olcay KÖKSAL yaptı ve Onursal başkanı oldu.