19 Mayıs'ın manevi gücüyle TürkEvi'nde

19 Mayıs'ın manevi gücüyle TürkEvi'nde, Türk bayrağının altında federasyonun başarılı stk başkanlarıyla, dış işleri bakanı sayın Mevlüt çavuşoğlu ile dünya ve ülkemiz konjektürü değerlendirildi. 
Sayın bakan yeni dünya düzenine dair konuklarıyla istişarede bulundu. Önce Vatan!

Yazının devamı

Ayasofya Atmosferinde Gül Karyaldız Yetkililerle Görüştü

Son Günlerdeki gelişmeler üzerine açıklama yapan Akdev Genel Başkanı Gül Karyaldız; Ayasofya'nın kutsal bilgelik atmoferinde görüştü. İste olayların iç yüzü...
Yazının devamı

Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıl dönümünü kutladık.

Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıl dönümünde devletimizin ileri gelenleri ile vatan, millet ve bayrak sevgisini ve coşkusunu paylaştık.  AKDEV'in bugünlere gelmesinde katkısı bulunan kıymetli devlet protokolümüze teşekkürlerimizi sunarız.
Yazının devamı

Cumhuriyetimizin 96. yılını orduevinde kutladık.

Cumhuriyetimizin 96. yılını  orduevinde  kutladık. Mülkiyeliler , vali eşleri ,mahkeme bşk  ,savcı ve hakim eşleri,konsoloslarımız,  sn Nuri Sabuncu,Teyfik Kısacık,  Komutanlarimiz Zeki Gürler, Cengiz Çoban ,Özer bey  Hürriyet Gazetesi Yönetmeni  Bekir Karakoca'ya teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Yazının devamı

AKDEV, Amerika'da Sarıkamış Şehitlerini andı.

Sarıkamış Şehitlerini anmak için Amerika'da bir araya gelen ve AKDEV'in de iştiraki ile Türk Siviltoplum Kuruluşları, Türk Bayrakları ile yaptıkları yürüyüşler ile New Jersey'in en yüksek tepesi olan Garret Mountain'a Tırmandı. Burada Türk Bayrakları açan Türkler, İstiklal Marşı okudu.

Yazının devamı

AKDEV'den gönül liderlerine dua

Vakıf Genel Başkanı Gül Karyaldız, başta Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Türkiye'nin bugünlere gelmesinde emeği olanlar iç in Bebek Camii'nde mevlit okuttu
Yazının devamı

AKDEV Başkanı Gül Karyaldız, Marmara Üniversitesi Cumhuriyet Gençliği Kulübü etkinliğinde konuşma yaptı.

AKDEV Başkanı Gül Karyaldız ve Atatürk'ün Manevi kızı Ülkü Adatepe, Marmara Üniversitesi Cumhuriyet Gençliği Kulübü'nün düzenlediği söyleşide konuşma yaptılar. Konuşma sonunda Dağ başını duman aldı marşı salondaki katılımcılar ile birlikte coşkuyla söylendi.
Yazının devamı

AKDEV Anneler Günü etkinliği

Atatürk Kültür Dayanışma Eğitim Vakfı (AKDEV), anneler günü dolayısıyla yetiştirme yurdunda kalan çocuklarımızı seçkin konuklarımızla bir araya getirdi.
Yazının devamı

AKDEV'in 23 Nisan TBMM Ziyareti

23 Nisan'da Öğrencilerimizle birlikte TBMM ziyaretinde bulunduk. Ziyaret kapsamında; CHP Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu, AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, MHP Grup Başkan Vekili Sn. Oktay Vural, Sn. Muharrem İnce, Sn. Nihat Matkap ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Sn. Nükhet Hotar'ı ziyaret ettik.

Yazının devamı

AKDEV Çanakkale Gezisi

AKDEV Genel Başkanı Sn. Gül KARYALDIZ ve Öğrenciler, Çanakkale Şehitliğimizi ziyaret ettiler.

Yazının devamı

Atatürk Kültür Dayanışma Eğitim Vakfı Etkinlikleri

Konuşmacılar
Prof. Dr. Zekeriya Beyaz
Atatürkün manevi kızı
Ülkü Adatepe
Akdev genel başkanı
Gül Karyaldız
Müzik
Bora Gencer,Popstar Suat
Renklerle dans
M. Kemal çetinel
Günay Aral
Canlı performans
Slayt gösterisi
Yer:Seyhan Oteli Tarih: 18 nisan 2010 Saat: 19:00

Yazının devamı

Cumhuriyet Çocukları Yararına Düzenlenen Yemek

Atatürk Kültür Dayanışma Eğitim Vakfı (AKDEV) Cumhuriyet Çocukları yararına düzenlediği yemeği, baro tesislerinde gerçekleştirdi. Birbirinden seçkin konukların ve protokol mensuplarının katıldığı yemekte, vakfın geçmişteki icraatlarını gösteren slayt gösterileri yer aldı. Flash TV koordinatörü Yavuz Yılmaz ile program yapımcısı Yalçın Çakır ve Popstar Suat Ersoy İstanbulda kurulan AKDEV şubesine katkılarından ötürü ve geceye konuşmacı konuk olarak katıldıkları için plaket aldılar.
Yazının devamı
AKDEV Atatürk Kültür Dayanışma Eğitim Vakfı 1997' de kuruldu ve basın toplantısı gazeteciler cemiyetinde yapıldı. Açılış konuşmasını o zamanın Adana Valisi ve eski Emniyet Genel Müdürümüz Oğuz Kaan Köksal' ın eşi Olcay KÖKSAL yaptı ve Onursal başkanı oldu.