AKDEV Anneler Günü etkinliği

AKDEV Başkanı Gül Karyaldız’ın ev sahipliğinde gerçekleşen anneler günü yemeğinde, Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatepe başta olmak üzere cemiyet hayatının önde gelen kadınları kimsesiz çocukların yeni anneleri oldu.

AKDEV (Atatürk Kültür Dayanışma Eğitim Vakfı) Başkanı Gül Karyaldız’ın ev sahipliğini yaptığı anneler günü yemeğinde Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan kimsesiz çocuklarla bir araya gelen cemiyet hayatının önde gelen isimleri, çocuklar için bir ömür sürecek mutlu anların temellerini attı.
Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatepe, Yapımcı Esin Yağmurdereli, Seta Balcı, İranlı holding patronu Şehnaz Zülfikar, emlak sektörü duayenlerinden Sibel Teber, uluslararası modacı Gülafer Ataş, oyuncu ve sunucu Özlem Dinçer, ”Elde Var Hayat” dizisinden tanıdığımız Yeşim Ceren Bozoğlu gibi ünlü isimlerin katıldığı organizasyonda Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan 6 çocuğun bakımı üstlenildi.
AKDEV, anneler üzülmesin sloganıyla yetiştirme yurdundaki evladını ziyaretten dönerken eşi tarafından öldürülen anneyi de unutmadı. Programa katılanlar, o annenin anısına AKDEV gençliği ile beyaz önlükler giyerek toplumsal şiddetin sadece adli yöntemlerle değil , rehabilite merkezleri ile çözümlenmesi gerektiğini dile getirdi.
Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan küçük Recep Tayyip’in Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatepe ile kucaklaşması ise bu anlamlı günde davetlilere duygu dolu anlar yaşattı. Çocukların geleceğine yönelik önemli temellerin atıldığı bu mutlu günde AKDEV Başkanı Gül Karyaldız tüm davet katılımcılarına ve Vakıf üyelerine desteklerinden dolayı teşekkür etti.
AKDEV tarafından düzenlenen bu anlamlı günde örnek aile yapısını temsil eden “Elde Var Hayat” dizisi ile Esin Yağmurdereli’ye “Yılın En İyi Aile Dizisi” ödülü verildi.

BASINDA ÇIKAN HABERLER

Ülkü Adatepe 'Kimsesiz Çocuklar'ı unutmadı (Sabah)
http://www.sabah.com.tr/Egitim/2012/05/17/ulku-adatepe-kimsesiz-cocuklari-unutmadi

"Elde Var Hayat"... BİR ÖDÜL DE AKDEV’DEN!
http://www.magazinkolik.com/TV/24561/Elde-Var-Hayat-BIR-ODUL

AKDEV'in Anneler Günü etkinliği
http://www.internetajans.com/haber/akdevin-anneler-gunu-etkinligi-haberi-8090h.html

AKDEV ANNELER GÜNÜ ETKİNLİĞİ
http://www.evosangels.com/akdev/

Kimsesiz Çocukların Mutluluğu
http://www.yamanmagazin.com/haber/1276/kimsesiz-cocuklarin-mutlulugu.html

AKDEV Atatürk Kültür Dayanışma Eğitim Vakfı 1997' de kuruldu ve basın toplantısı gazeteciler cemiyetinde yapıldı. Açılış konuşmasını o zamanın Adana Valisi ve eski Emniyet Genel Müdürümüz Oğuz Kaan Köksal' ın eşi Olcay KÖKSAL yaptı ve Onursal başkanı oldu.